400 پست جدید به ظرفیت برق کشور اضافه می شود 1394/12/17

به گزارش برق نیوز آرش کردی روز دوشنبه در حاشیه سفر رئیس جمهوری به استان یزد در جمع مدیران صنعت برق این استان، قدرت نصب شده نیروگاهی کشور را 74 هزار مگاوات بیان کرد و افزود: هر سال چهار تا 5 هزار مگاوات به این ظرفیت باید افزوده شود که باید با برنامه ریزی در بحث بازوان نیروگاه های قدیمی، ساخت نیروگاه های تولید پراکنده و خورشیدی و افزایش بازده تولید از 37 درصد به 42 درصد در برنامه ششم توسعه به این مهم دست یابیم.


وی با اشاره به شرایط مطلوب سرمایه گذاری در دوران پساتحریم ادامه داد: یک شرکت سرمایه گذار خارجی در بحث افزایش بازده تولید، بازتوانی و ساخت نیروگاه ها با بازده 56 درصد آمادگی خود را اعلام کرده است.


مدیرعامل شرکت توانیر به کاهش سرمایه گذاری در بخش انتقال و فوق توزیع اشاره کرد و گفت: پروژه پست 400 به 230 کیلوولت نخلستان بافق یکی از پروژه های زیربنایی و فرا استانی است که با جلسات ویژه مدیران عامل جنوب شرق کشور و با تدبیری که در استان یزد صورت گرفت این پروژه امروز به بهره برداری می رسد.کردی با اعلام اینکه ظرفیت نصب شده برق کشور 74 هزار مگاوات و ظرفیت انتقال 324 هزار مگاوات است؛ گفت: اکنون پیک مصرف 50 هزار مگاوات است.


این مسئول با اشاره به افزایش 30 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور در برنامه ششم توسعه، گفت: به ازای اضافه شدن هر مگاوات تولید برق باید پنج مگاوات به ظرفیت شبکه انتقال اضافه شود. وی اظهار کرد: با وجود مشکلاتی که از نظر نقدینگی برای صنعت برق کشور وجود داشت با تلاش و کاردانی فعالان این صنعت از سختی ها عبور کردیم و افق آینده روشن اجرایی می شود.


مدیرعامل توانیر، استان یزد را به لحاظ بار صنعتی جزء رتبه های نخست کشور دانست که می تواند به عنوان الگو و نمونه در کشور معرفی شود.وی با اشاره به افزایش 2.7 درصدی پیک بار در کشور افرود: اقدامات صورت گرفته توسط صنعت برق استان یزد با اجرای طرح ذخیره عملیاتی و تعطیلات و تعمیرات صنایع در کاهش پیک بار استان قابل تقدیر است.


مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد افزود: حداکثر مصرف استان یزد در سال 93 معادل یک هزارو 180 ساعت بود ولی با اقدامات انجام شده در 9 ماه اول امسال به یک هزارو 156 مگاوات و 2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل رسید.محمدحسن صباغزادگان، نیروگاه تابان و پست نخلستان را از پروژه های زیربنایی و مهم صنعت برق استان دانست که در سفر رئیس جمهوری افتتاح می شود.


وی بهره برداری از پست 400 به 230 کیلوولت نخلستان را از پروژه های افتتاح سفر رئیس جمهوری عنوان کرد که با افتتاح این پست شبکه 400 کیلوولت خراسان به مرکز و جنوب شرق کشور متصل می شود.


وی با عنوان این که استان یزد امروزبه 5 راه تبادل انرژی در کشور تبدیل شده است ادامه داد: استان یزد از طریق خطوط 400 کیلوولت با استان های خراسان، کرمان، هرمزگان و اصفهان ارتباط دارد.71 درصد در بخش صنعت، حدود 13درصد در بخش خانگی، حدود 11درصد کشاورزی ، سه درصد تجاری ، حدود 9درصد عمومی و مابقی در سایر بخش ها مصرف کنندگان برق استان است.


اکنون قدرت نصب شده نیروگاهی استان یزد 2 هزار مگاوات شامل 1000 مگاوات مربوط به نیروگاه سیکل ترکیبی و 1000 مگاوات هم مربوط به بخش خصوصی است.دکتر روحانی و چند تن از وزیران و معاونان رئیس جمهوری روز دوشنبه در قالب بیست وپنجمین سفر استانی میهمان مردم یزد هستند.

چاپ خبر

محصولات استارت الکتریک

  • داکت ، ترانک و شبکه

  • محصولات روشنایی

  • سیم و کابل

  • صنعتی

  • لوله و متعلقات

  • سینی و نردبان کابل

اطلاعات تماس با استارت الکتریک